Paris At ve Atcılık Gösterileri

Paris At ve Atcılık Gösterileri her yıl düzenlenen at ve atçılık sporuna adanmış bir etkinliktir. Her sene yaklaşık 450 katılımcı ve 2000’e yakın at bu gösteri için Paris’te toplanır ve Paris’teki gösteri merkezi olan Paris Nord Villepinte’de bir araya gelirler. Kasım’ın sonlarına doğru gerçekleşen bu etkinliğe katılan kişi sayısı ise yıllık 150 000 kişidir.

 

Pek çok alanda düzenlenen gösteriler arasında: çeşitli sportif aktiviteler, yarışmalar, at etolojisi ve sağlığı, gösteri dünyası, satış ve at yetiştiriciliği… gösterilebilir.

Kapalı alan at gösterisi uzmanlarının Avrupa etabı ve at gecesi ve Dünya Arap atı şampiyonası olmak üzere gösteri salonu kaçırılmaması gereken bu üç önemli etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen 150’ye yakın Arap atının bir araya geldiği bu etkinlikte bu cinsin en güzel üyelerini yakından görme şansına erişebilirsiniz.

 

At yetiştiriciliği ve biniciliğine giriş gibi gerçekleştirile eğitsel konferanslar, kurulan standlar, Paris Cup gibi sportif etkinlikler, hız ve dayanıklılık yarışı, ya da Crazy Run gibi yarışların dışında bir de en iyi kıyafetin seçildiği kılık değiştirme yarışması düzenlenmektedir.

 

Küçük misafirler için de poney atları ile çimlerin üzerinde gerçekleştirilecek çeşitli atölyeler ve binicilik aktiviteleri yapılmaktadır.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Comments

yorumlar